KAIP SUKURTI INTERNETINĘ SVETAINĘ

Kam išvis reikia svetainės?

Šiuolaikiniame amžiuje, kai kompiuteriu moka naudotis netgi bezdžionės, svetainė yra ne tik galimybė išplaukti į plačiuosius vandenis – tai yra būtinybė. Nesvarbu kas bebūtum – maža vietinė parduotuvė, auganti įmonė ar didelis prekės ženklas, tavo įsitraukimas internete yra be galo svarbus. 

 

Gera svetainė nusako labai daug apie pačią įmonę ir teikiamas paslaugas: jeigu svetainė sulūžusi, neveikia funkcijos, o krovimo greitis toks lėtas, kad beveik paaiškina keliais dešimtmečiais atsilikusį dizainą, didelis šansas, pirkti iš tokios įmonės nenorėsime. Iš esmės svetainė padeda sudaryti pirmą įspūdį apie verslą ir jo atliekamas paslaugas, meistriškumą. 

 

Taigi jei internetinės svetainės tokios svarbios, kaip galime tai geriausiai išnaudoti? Apie tai šiandien ir pasiaiškinsime.

Turinys

  1. Domeno registracija

Kas yra domenas?

Domenas yra svetainės adresas internete. Tai, ką reikai įvesti į naršyklę, kad pakliūtume į šį puslapį (įprastai nieko vesti nereikia, šią funkciją atlieka mygtukai). Šios svetainės domenas yra https://madiavo.com/blogs/kaip-sukurti-internetine-svetaine

 

Kaip gyvenime naudojame adresus, kad susigaudytume kur kas yra, taip internete naudojami domenai, kad galėtume patekti į norimą svetainę.

 

Kam jis reikalingas?

Domenas yra labai svarbus kiekvienai svetainei, nes juo mes naviguojame interneto platumose. Taipogi domenai suteikia patikimumo ir profesionalumo įvaizdį. Pavyzdžiui, jeigu ieškome medinių stalų, domenas “mediniaistalai.lt” arba “stalugamyba.lt” bus patikimesnis negu “lenkiskibaldai24.lt”

 

Domenai taip pat daro didelę įtaką marketingui ir SEO (paieškos rezultatų optimizacijai). Įsimintinas ir lengvas domenas praneša tiek vartotojui, tiek Google’ui apie ką yra svetainė. Taip atvedate tikslinę auditoriją į puslapį, kurio ji ieško (laimi visi: vartotojas, Google’as ir tu!)

Kaip išsirinkti tinkamą domeną?

Renkantis domeno pavadinimą, siekite trumpo, lengvai įsimenamo ir tinkamo jūsų verslui. Įsivaizduokite, kad prisistatote tinklo renginyje naudodami savo domeno pavadinimą – jis turėtų būti paprastas ir patrauklus. Be to, norint nustatyti tinkamą svetainės toną, būtina pasirinkti tinkamą domeno plėtinį (.com, .net, .org).

 

  1. Turinio valdymo sistemos (TVS) pasirinkimas ir diegimas

Turinio valdymo sistema (toliau TVS) yra platforma, kurioje kursime mūsų svetainę. Jos specialiai sukurtos, kad svetainė būtų prieinama kiekvienam ir nereikėtų mokytis bereikalingai mokytis nuliukų ir vienetukų sekų.

 

Į ką atkreipti dėmesį

Renkantis TVS, reikia atsižvelgti į tai, kaip lengva naudotis. Kadangi jos tikslas yra palengvinti svetainės kūrimo procesą, tai turėtų būti pagrindinis renkantis. Taip pat galima rinktis pagal dizainą, atsiliepimus ir kitus patikimumą suteikiančius faktorius.

 

Populiarių TVS apžvalga (už ir prieš)

„WordPress“: populiariausia ir pradinukams draugiškiausia platforma. Tai, kad ji paprasta, tikrai nereikia, kad prasta, tiesą sakant, atvirkščiai. Yra daug dizaino temų, iš kurių tikrai išsirinksite labiausiai patinkančią.

 

Su „WordPress“ patys dirbame. Ši svetainė sukurta „WordPress“ platformoje, kaip ir dauguma mūsų klientų. Tikrai didžiausios nuoširdžios rekomendacijos dirbti su šia TVS.

 

„Joomla“: ši platforma mažiau draugiška naujokams, siūlo pažangesnes parinktis nei „WordPress“. Jeigu jūsų pirmos svetainės vizija yra socialinis tinklas, kuriame savarankiškai bendrauja žmonės ir like’ina draugų post’us, rekomenduotume rinktis šią TVS, tačiau daugumai tokių apimčių tikrai nereikia.

 

Drupal: šią platformą lengviausiai apibūdinti nusakant tikslinę auditoriją – „Tie, kurie gyvenime renkasi ne lengvąjį kelią, keliasi anksti ryte begioti ir vietoj pagalvės naudoja apvalų akmenį“ Jeigu rimtai tai Drupal puikiai tinka sudėtingoms, daug duomenų reikalaujančioms svetainėms. Todėl norint visiškai išnaudoti Drupal galimybes, reikia daugiau techninių žinių, vėlgi ne pradidantiesiems.

  1. TVS apžvalga: pagrindinė navigacija

Pasirinkę ir įdiegę sau tinkančią turinio valdymo sistemą (TVS), norint susikurti svetainę, labai svarbu susipažinti su platforma. Štai bendra apžvalga, ko galite ir turėtumėte tikėtis:

  • Prietaisų skydelis arba pagrindinis puslapis: pirmasis ekranas, kurį pamatysite tik prisijungę. Jame pateikiama jūsų svetainės veiklos apžvalga, svarbiausia (skubi) informacija ir greita prieiga prie įvairių valdymo funkcijų.

  • Įrašai arba tinklaraštis: čia galite kurti naujus tinklaraščio įrašus, tokius kaip dabar skaitote, arba redaguoti esamus. 

  • Puslapiai: galite tvarkyti savo svetainės puslapius, pvz., „Apie mus“, „Kontaktai“ arba „Paslaugos“. Kiekvienas puslapis gali būti pritaikytas ir pakeistas individualioms reikmėms.

  • Medija: šioje bibliotekoje saugomi visi jūsų svetainės medijos failai – vaizdai, vaizdo įrašai ir dokumentai. Čia galite įkelti naujus failus arba tvarkyti esamus.

  • Išvaizda: pritaikykite savo svetainės išvaizdą naudodami temas, spalvas ar kitus valdiklius. Svarbu, kad pati svetainė patiktų pačiam. Jūsų pasirinkta TVS temų biblioteka gali turėti didelės įtakos jūsų svetainės dizainui, todėl svarbu šitą dalyką išsiaiškinti prieš pradedant.

  • Įskiepiai: įskiepiai įneša gyvybės į svetainę. Jais galima šiek tiek praplėsti paprastas funkcijas ar geriau pažaboti vidinį svetainės tvarkymą. Įskiepių yra daug ir įvairių tipų, todėl svarbu pasidomėti, kokie įskiepiai gali būti reikalingi.

  • Nustatymai: čia galite konfigūruoti smulkesnę savo svetainės informaciją, pvz., svetainės pavadinimą, el. pašto adresą, kalbą ir privatumo nustatymus.

Dabar, kai susipažinome su mūsų darbinės platformos ypatybėmis, galime kalbėti apie tai kas yra svarbiausią svetainėje – pats dizainas ir funkcionalumas.

  1. Dizaino pasirinkimas: šablonai, temos ir kt.

Norint sukurti teigiamą pirmąjį įspūdį ir kad atėjęs vartotojas neapsisuktų atgal į Google paiešką, labai svarbu pasirinkti tinkamą svetainės dizainą. Dizainas gali būti naudojamas šablono, temos ar asmeniškai sukurtas.

Į ką atkreipti dėmesį

Renkantis dizainą reikia atsižvelgti į savo prekės ženklą ir siūlomas paslaugas – jeigu jūs esate prabangių papuošalų parduotuvė, jums reikia dizainu atspindėti prabangą. 

 

Įsitikinkite, kad svetainė atrodo gerai tiek per telefoną, tiek per kompiuterį, ekranai ir vizualai prisitaiko prie įrenginio dydžių (turbūt net nežinojot, kad tokia problema egzistuoja)

 

Žinoma, svetainė turi atrodyti gražiai, ypatingai sau. Reikia nepatingėti ir peržiūrėti kiekvieną puslapį, kad nebūtų paliktų „kliurkų“.

  1. Įskiepiai 

Įskiepiai yra papildomos integracijos, kurios papildo puslapį funkcionalumu. Jie labai naudingi tiek mums kaip svetainės kūrėjams, tiek jos vartotojams. 

kodėl jie reikalingi

Įskiepiai praplečia svetainės funkcionalumą. Yra gausybė įskiepių, todėl reikia tinkamai atsirinkti, kas reikalinga. Pavyzdžiui, SEO įrankiai, kurie padeda iškelti jūsų svetainę aukščiau paieškos rezultate labai naudingi; apsaugos sistemos ir t.t.

 

Rekomendacijos / Populiarios parinktys

Yoast SEO: pagerina svetainės SEO, padėdamas jai užimti aukštesnę vietą paieškos sistemos rezultatuose.

Jetpack: siūlo saugumo, našumo ir valdymo funkcijų rinkinį.

Šios yra populiariausios, kurias laisvai galime rekomenduoti visiems. Jų yra daug, todėl geriausia rekomendacija būtų pasižiūrėti patiems, kas tinka.

 

  1. Apsauga

Jau kai baigėmė kurti svetainę, mums reikia pasirūpinti, kad tas darbas nebūtų veltui ir viskas nedingtų. 

 

Geriausias variantas tai padaryti – įdiegti įskiepį, kuris tikrai patikimas (atsiliepimai labai padeda šiuo atveju), nuolat daryti atsargines kopijas. Svarbu paminėti, kad temose gali būti jau įsisukęss virusas, todėl vėlgi atsiliepimai bus geriausias jūsų draugas.

 

 

 

  1. Išvados

Apibendrinant galima pasakyti, kad svetainės kūrimas yra daugialypis procesas, reikalaujantis atidžiai apsvarstyti keletą pagrindinių komponentų. Nuo gerai jūsų verslui glundančio domeno ir tinkamos turinio valdymo sistemos (TVS) parinkimo iki vizualiai patrauklaus dizaino kūrimo ir tvirto saugumo užtikrinimo – kiekvienas žingsnis yra labai svarbus jūsų įsitraukimo internete sėkmei.

 

Šiuo straipsniu siekėme išsklaidyti svetainės kūrimo procesą, kad jis būtų prieinamas ir suprantamas visiems. Laikydamiesi šio plano nesunkiai galite susikurti savo pirmąją internetinę svetainę pats.

 

Atminkite, kad jūsų svetainė dažnai yra pirmasis kontaktas su auditorija, todėl per trumpą laiką būtina padaryti ilgalaikį įspūdį. Turėdamas tinkamus įrankius, strateginį požiūrį ir šiek tiek kūrybiškumo, kiekvienas gali sukurti patrauklią svetainę savo verslui.

 

O jei visas šitas procesas atrodo per sunkus ar norite profesionalų pagalbos, susisiekite su mumis, padėsime