Kas yra grafinis dizainas?

Turinio lentelė

Įvadas

Šiuolaikiniame amžiuje grafinis dizainas yra daugiau nei meno forma; tai svarbi komunikacijos priemonė, su kuria galite perduoti idėjas, perteikti emocijas ir kurti ryšius su savo auditoriją.

 

Grafinis dizainas yra visur – nuo kiekvienos programėles logotipo iki didelių korporacijų reklamų, dėl kurių baigiame išprotėti. Mes gyvename viso šito apsuptyje, todėl labai svarbu suprasti, kas tai tiksliai yra.

 

Grafinio dizaino elementai, atrodo, mus persiokeja net realiame gyvenime. Visos fizinės reklamos, net tas pats šlamštas, kurį randame pašto dežutėse, yra kuriamos retušavimo pagalba.

 

Taigi, kas po galais yra tas grafinis dizainas?

Grafinio dizaino apibrėžimas

Iš esmės grafinis dizainas yra tarpdisciplininė dizaino ir vaizduojamojo meno šaka, kurioje kūrybiškumas, naujovės ir specializuoti įgūdžiai susilieja, kad idėja būtų perduodama vizualiai. Skirtingai nuo tradicinio meno, kurio tikslas gali būti išreikšti abstrakčias idėjas arba sukelti emocijas vien meno vardan, grafinis dizainas yra orientuotas į tikslą.

 

Dabar pabandyk suprasti, ką perskaitėme.

 

Grafinis dizainas yra dizaino ir meno mišinys, kuris turi būti orientuotas. Reiškiasi, kad vaizdiniu išreiškiama mintis, kuri turi ir tikslą. Beje, taip pat kuriamas skaitmeninėje erdvėje. 

 

Gerai, sunkiausia dalis baigėsi.

 

Kadangi grafiniu dizainu norima kažką pasiekti, jis visada gali ir tikrai tobulėja. Kaip tikslas (jų būna skirtingų, bet dažniausias parduoti) pasiekiamas – kiekvieno dizainerio laisve. 

Grafinio dizaino komponentai

Pakalbėkime šiek tiek apie grafinio dizaino rūšis. Grafinis dizainas apima daugybę sričių, kurios kiekviena savaip skirtinga:

  • Vizualinio identiteto: šioje srityje pagrindinis dėmesys skiriamas prekės ženklui, pvz., logotipams, raidžių šriftui, spalvoms, iš kurių galime paprasčiau atpažinti prekės ženklą. 

  • Galite pagalvoti apie ikoniškąsias „Coca Cola“ raides ir tą ryškią raudoną spalvą, kuri netgi Kalėdų senelį nudažė raudonai (tikra istorija). Tik pagalvokite, kad vienos įmonės vizualinis identitetas turėjo tokią didelę įtaką. 

 

  • Marketingas ir reklama: turbūt pelningiausia ir lengviausiai pastebima sritis. Turbūt nemėgstate, kai facebook’o feed’ą užkemša reklama produkto, kurio iš esmės niekam nereikia. 

  • Tokio tipo grafinis dizainas veikia tik tada, kai vizualas būna labai geras arba jį pamato žmogus, kuriam labai reikia reklamuojamos prekės. 

 

  • UI (user interface) dizainas: tai yra dizainas, su kuriuo susiduriame tiesiogiai. Tai yra svetainių, programelių, sistemų (pvz. windows) dizainas ir išdėstymas. Su juo susiduriame visame internete. 

  • Tokio tipo grafinis dizainas veikia labiau pasąmoniškai. Jeigu el. parduotuvė perkrauta informacija ir tekstu – didelis šansas, kad jausimes priblokšti, o jei svetainė graži (kaip kad pavyzdžiui mūsų 😀) – susidarys profesionalumo ir pasitikėjimo ryšys. 

  • Kaip ir minėjau, tai labiau veikia pasąmoniškai, kartais netgi sunku pastebėti tokius dalykus.

 

Šios yra pagrindinės grafinio dizaino rūšys, su kuriomis susiduriame kiekvieną dieną. Nepamirškite, kad visi gražūs (ir ne tik) paveiksliukai internete turi kokį nors tikslą: informuoti, parduoti ar dar kažką pasiekti.

 

Gero grafinio dizaino kiekviena detalė yra apgalvota ir tikslinga. Todėl mega įmonių reklamos būna tokios geros: jų tonas, spalvos, frazės, paveiksliukai ir absoliučiai viskas yra apgalvoti. Pamatę jas mes jaučiame liūdesį, pyktį, baimę ar bet ką, ko jie tik nori. 

 

Kuo grafinis dizainas ypatingas

Dabar, kai žinome iš ko jis susideda, galime pakalbėti apie jo ypatybes – kodėl jis toks išskirtinis ir svarbus.

 

Grafinį dizainą iš kitų meno ir komunikacijos formų išskiria tai, kad jis gali lengvai įtraukti, informuoti ir įtikinti. Tai be galo naudinga visiems interneto naudojtojams, ypač tiems, kurie iš to gyvena. Kaip jis tai sugeba?

 

Taip yra todėl, kad mūsų dešinioji smegenų dalis, kuri yra atsakinga už kūrybingumą ir emocijas, supranta vizualus. Būtent dėl šios pačios priežasties menas turi tokią didelę emocinę vertę. Vizualas „apeina“ logiką ir mes jį suprantame per emociją. Visi elementai – šriftas, spalvos, detalės, kontrastas nebyliai kalba mums apie produkto ar paslaugos svarbą.




Be to, grafinis dizainas lengvai prisitaiko prie visokių technologijų, kadangi tai yra tokia didelė jų dalis ir lengvai pritaikoma. Nesunku naujai platoformai nenaudojamoje vietoje įdėti nuotrauką. Juo labiau reikia kalbėti, kad bet kokia įmonė skaitmeninėje erdvėje turi bent jau logotipą

 

Visa tai grafini dizainą padaro praktiškai nepakeičiamu dalyku, kuris lydės mus ateityje dar ne vienus metus. Bent jau kol turėsime internetą arba niekas nesugalvos kažko geriau.

 

Grafinio dizaino būtinybė

Dabar, kai praktiškai viskas vyksta internete (net pas gydytoją reikia registruotis internete), labiau nei bet kada reikia išnaudot grafinio dizaino galimybes ir suteikiamas progas.

 

Įmonėms geras grafinis dizainas gali būti skirtumas „tarp gyvybės ir mirties“, kitaip sakant – gali padėti išsiskirti iš prikimštos rinkos ir tapti rinkos lyderiu arba, neišnaudojus galimybių, būti paveiktiems stagnacijos.

 

Pagalvokite, kaip galite patys integruoti grafinį dizainą į savo veiklą: kaip norite save pateikti klientams ir kaip dabar atrodo jūsų rinka lyginant su jumis. Kaip jūsų prekės ženklas išsiskiria iš visų kitų ir ką jūs darote, kad liktumėte klientui atmintyje?

 

Turėkite omenyje, kad tai kaip jūs atrodot gali parduoti daugiau negu kaip jūs darot. Jei būsite geriausi pasaulyje plytelių klojėjai, bet jūsų svetainė ir socialinės medijos atrodys tragiškai, jūsų pagrindinis srautas bus iš rekomendacijų, o apie klientus, gautus per internetą, galite pamiršti. Pirmas ir paskutinis įspūdis apie save pasako pakankamai daug, kad apie jus taip galvotų ir toliau.

 

Patirkite grafinio dizaino „magija“ patys ir atkreipkite daugiau dėmesio į tai. Pažadu, kad kai jūsų svetainė atrodys gražiau nei konkurentų, be jokių sąžines skrupūlų galėsite prašyti daugiau už tą patį ir jausites profesionalesni.

 

O jeigu grafinis dizainas jums patiems atrodo kaip tamsus miškas, galite kreiptis pas šios srities profesionalus. Užsisakykite dizaino ar dizaino analizės paslaugą pas mus ir mes jums padėsime bei pakonsultuosime.